20 NIEDZIELA ZWYKŁA 14.08.2022

1. W tym tygodniu w Kościele wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP; w środę – Św. Jacka – prezbitera; w sobotę – Św. Bernarda – opata i Doktora Kościoła.

2. Msze Święte w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Bierkowie o godz. 9.30; w Swołowie o godz. 11.00; w Bruskowie o godz. 12.30. Po Mszach Świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów.

3. W pozostałe dni Msze Święte według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz. 16.30.

4. W poniedziałek Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza na świętowanie Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w polskiej tradycji ludowej zwane świętem Matki Boskiej Zielnej.

W programie wydarzenia:

godz. 11:00 – Msza Święta ze świeceniem bukietów
godz. 12:30 – przedstawienie teatralne dla dzieci
godz. 13:30 – warsztaty botaniczne,warsztaty przygotowania antybiotyku naturalnego, warsztaty wyrobu biżuterii roślinnej, prelekcja nt. leczniczych właściwości bursztynu
godz. 15:00 – koncert gitarowy

Bilety wstępu na imprezę w cenie 8 zł. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo.

5. Do nabycia jest prasa katolicka.

6. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

7. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym parafianom i gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim wypoczywającym na urlopach i wakacjach życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Kamil Jarosław Tuleja – polecamy Go Bożemu Miłosierdziu.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Tomasz Dawid Walos – kawaler