UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 26.05.2024.

1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Polecajmy nasze mamy Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do siebie, prośmy, aby mogły wyśpiewywać w niebie Jego chwałę na wieki.

3. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci klas III przyjmujące dzisiaj po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej polecam modlitwie wiernych i życzę im, aby pozostały zawsze wierne Chrystusowi.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Swołowie w czwartek o godz. 8.30; w Bierkowie w czwartek o godz. 9.45 piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Bruskowie w poniedziałek, wtorek, w środę o godz. 18.00 i w czwartek o godz. 11.00; w Krzemienicy w sobotę o godz. 16.30. W niedzielę w Gałęzinowie o godz. 12.30.

5. W naszym kościele parafialnym w Bruskowie nabożeństwo majowe w tym tygodniu będzie odprawiane: w poniedziałek, we wtorek i w środę i od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta; w Bierkowie każdego dnia o godz. 17.30, w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta; w Swołowie każdego dnia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

6. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwami.

7. We wtorek od godz. 16.30 do naszego kościoła parafialnego do Sakramentu Pokuty i Pojednania w sposób szczególny zapraszam dzieci, które w czwartek przeżywać będą I rocznicę Komunii Świętej.

8. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele parafialnym próba dla dzieci klas IV w racji rocznicy I Komunii Świętej.

9. We wtorek na godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszam po jednym z przedstawicieli poszczególnych miejscowości przygotowujących ołtarze na procesje w celu ustalenia porządku procesji.

10. W czwartek, 30 maja, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Mszy świętej o godz. 11.00 przeżywać będziemy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci klas IV, które w ubiegłym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej i ich rodziców na tę Mszę świętą serdecznie zapraszam.

11. W najbliższy czwartek, 30 maja, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msza Święta tego dnia będą sprawowane według następującego porządku: w Swołowie o godz. 8.30; w Bierkowie o godz. 9.45 i w naszym kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 11.00 i bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej procesja. Ołtarze przygotowują następujące miejscowości:
I – Bruskowo Małe
II – Bruskowo Wielkie
III – Wierzbięcin
IV – Bierkowo
Przypominam, że udział w procesji nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej.

12. Chcąc podkreślić radość jaką niesie ze sobą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długim weekendem“, kierując się dobrem duchowym wiernych Ksiądz Biskup udziela wszystkim wiernym naszej diecezji i osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 31 maja 2024 r.    wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.

13. W sobotę rozpoczynamy czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w tym tygodniu w Bierkowie w sobotę według następującego porządku:    godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.

14. W dniach od 6.06. – 15.06.2024 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Włoch. W programie: Florencja, Asyż, Rzym, Neapol, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto, Wenecja, Burano . Koszt wyjazdu to 1.800 zł i 630 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180. Pozostało jeszcze 6 wolnych miejsc! Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

15. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła filialnego w Swołowie, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły śp. + Danuta Sąsiadek; + Anna Dróżdż. Nasze zmarłe Siostry polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim moim Kochanym Parafianom, Drogim Gościom, Solenizantom i Jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.