V NIEDZIELA WIELKANOCY – 07.05.2023.

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

3. W naszym kościele parafialnym w Bruskowie nabożeństwo majowe w tym tygodniu będzie odprawiane: każdego dnia o godz. 17.30, w środę i w czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00; w Bierkowie każdego dnia o godz. 17.30, w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 , o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.45. W Swołowie w niedzielę po Mszy Świętej o godz, 8.30. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

4. Jutro, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

5.    W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominać będziemy Matkę Boża Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

6. Biskup Diecezjalny Zbigniew Zieliński zaprasza Róże Różańcowe z całej diecezji i wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Żywego Różańca do Skrzatusza, która odbędzie się w sobotę, 13 maja 2023 r.

7. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwem majowym.

8. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła parafialnego, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Leszek Więcek. Naszego zmarłego Brata polecam Bożemu Miłosierdziu.

Na nowy tydzień wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Zmartwychwstałego Chrystusa i opieki Matki Najświętszej. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Mateusz Jasiński – kawaler