VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 14.05.2023.

1. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

3. W naszym kościele parafialnym w Bruskowie nabożeństwo majowe w tym tygodniu będzie odprawiane: każdego dnia o godz. 17.30, w środę i w czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00; w Bierkowie każdego dnia o godz. 17.30, w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 , o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.45. W Swołowie w niedzielę po Mszy Świętej o godz, 8.30. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

4. Od dzisiaj rozpoczynamy doroczne Dni modlitw o urodzaje. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

5.    W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego, która przygotuje nas na przyjęcie darów Ducha Świętego w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. W sobotę 20 maja w konkatedrze w Koszalinie o godz. 11.00 odbędą się święcenia prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy modlitwom wiernych.

7. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwem majowym.

9. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła parafialnego, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia. Solenizantów i jubilatów najbliższego tygodnia niech Zmartwychwstały Pan darzy obfitością swoich łask.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Łukasz Karol Kochanowski – kawaler