WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 21.05.2023.

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

3. W naszym kościele parafialnym w Bruskowie nabożeństwo majowe w tym tygodniu będzie odprawiane: każdego dnia o godz. 17.30, w środę i w czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00; w Bierkowie każdego dnia o godz. 17.30, w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 , o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.45. W Swołowie w niedzielę po Mszy Świętej o godz, 8.30. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

4. W miniony piątek rozpoczęliśmy nowennę do Ducha Świętego, która przygotuje nas na przyjęcie darów Ducha Świętego w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

5. W środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

6. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych Mamach. Módlmy się za wszystkie Mamy, żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a zmarłym    łaskę życia wiecznego.

7. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Niedziela ta kończy tegoroczny okres wielkanocny. W związku z tym przypominam, że pozostały jeszcze dwa tygodnie na wypełnienie przykazania kościelnego „o Komunii wielkanocnej”.

8. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwem majowym.

9. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła parafialnego, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Jan Dobies i + Krzysztof Wątor. Naszych zmarłych Braci polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkich Parafian, Solenizantów i Jubilatów najbliższego tygodnia niech Zmartwychwstały Pan darzy obfitością swoich łask, a Maryja Wspomożycielka Wiernych otacza swoją matczyną opieką.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Łukasz Karol Kochanowski – kawaler