26 NIEDZIELA ZWYKŁA 25.09.2022

1. W tym tygodniu Kościół wspomina: we wtorek – Św. Wincentego A Paulo – Prezbitera; w środę – Św. Wacława – Męczennika; w czwartek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriel i Rafała; w piątek – Św. Hieronima – Prezbitera i Doktora Kościoła; w sobotę – Św. Teresę od Dzieciątka Jezus – Dziewice i Doktora Kościoła.

2. Od tego roku nie ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Świętych. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00. W sobotę Msza Święta w Krzemienicy o godz. 16.30.

3. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Święta.

4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 w Bruskowie spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

5. We wtorek 27 września przy domu parafialnym od godz. 16.00 do godz. 18.00 będzie można skorzystać bezpłatnie z komputerowego badania wzroku.

6. W środę po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie do domu parafialnego wszystkich, którzy zgłosili swoją chęć wzięcia udziału w pielgrzymce do Stoczka Klasztornego, Świętej Lipki, Wilna, Troków i Sokółki.

7. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

8. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W Bierkowie od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 Mszą Świętą.

10. W sobotę z posługą sakramentalną odwiedzę chorych w Bruskowie.

11. Od soboty rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W Bierkowie od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe. W niedzielę nabożeństwo różańcowe w Swołowie i Bierkowie po Mszy Świętej, a w Bruskowie 30 minut przed Mszą Święta.

12. W przyszła niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościli kleryka z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Kleryk skieruje do nas słowo rektora, a po Mszach Świętych będzie zbierał ofiary na nasze seminarium.

13. Jak co roku pragniemy jako wspólnota parafialna ofiarować Zgromadzeniu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku plony ziemi.    Niech trud ciężkiej i ofiarnej pracy Rolników i Sadowników połączony zostanie z gestem miłosierdzia i bezinteresownej dobroci.

14. Do nabycia jest prasa katolicka i kalendarze diecezjalne na 2023 rok.

15. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

16. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym parafianom i gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.

17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Józef Zabacki – zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu…

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Marek Bogdan Szewc – kawaler