NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 28.05.2023.

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku. Pozostał jeszcze tydzień na wypełnienie przykazania kościelnego o „Komunii świętej wielkanocnej”.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy Mszy Świętej nie będzie.

3. We wtorek od godz. 11.00 odwiedzę wszystkich chorych z Bierkowa i Bruskowa z posługą sakramentalną.

4. W naszym kościele parafialnym w Bruskowie ostatnie nabożeństwo majowe w tym roku będzie odprawione w środę. Od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta. W tym miesiącu w I czwartek z racji przygotowań kościoła do I Komunii Świętej nie będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej. W    piątek i w sobotę w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta.

6. W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

7. W czwartek rozpoczynamy czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w tym tygodniu w naszym kościele parafialnym w czwartek, a w Bierkowie w piątek i w sobotę według następującego porządku:    godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.

8. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania.

9. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia dzieci z naszej wspólnoty parafialnej podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 13.00 przystąpią do I Komunii Świętej. Pozostałe Mszę Święte zostaną odprawione według tradycyjnego porządku: Swołowo godz. 8.30; Bierkowo godz. 9.45; Bruskowo godz. 11.00. Wyjątek stanowi tutaj tylko Gałęzinowo, gdzie Msza Święta będzie sprawowana o godz. 15.00.

10. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwami.

11. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła parafialnego, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

Wszystkim parafianom, solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Łukasz Karol Kochanowski – kawaler