UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023.

1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej Parafii Uroczystość I Komunii Świętej. Dzieci klas III przyjmujące dzisiaj po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej polecam modlitwie wiernych i życzę im, aby pozostały zawsze wierne Chrystusowi.

3. W dniu dzisiejszy dokonujemy zmiany tajemnic różańcowych. W tym miesiącu modlitwą ogarniamy wszystkie dzieci i rodziców, aby byli świadkami wiary dla swoich dzieci.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Swołowie w czwartek o godz. 8.30; w Bierkowie w czwartek o godz. 9.45 i w sobotę o godz. 18.00; w Bruskowie w poniedziałek, wtorek, w środę o godz. 18.00 i w czwartek o godz. 11.00; w Bierkowie w piątek i w Krzemienicy w sobotę Mszy Świętej nie będzie.

5. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w tym tygodniu w naszym kościele parafialnym w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 17.30, a w Bierkowie w sobotę o godz. 17.30. Nabożeństwa czerwcowe poprzedzone są Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.

6. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwami. Do Sakramentu Pokuty i Pojednania w sposób szczególny zapraszam dzieci, które w czwartek przeżywać będą I rocznicę Komunii Świętej.

7. We wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele parafialnym próba dla dzieci klas IV w racji rocznicy I Komunii Świętej.

8. W czwartek , 8 czerwca,w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na Mszy świętej o godz. 11.00 przeżywać będziemy Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci klas IV, które w ubiegłym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej i ich rodziców na tę Mszę świętą serdecznie zapraszam.

9. W najbliższy czwartek 8 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msza Święta tego dnia będą sprawowane według następującego porządku: w Swołowie o godz. 8.30; w Bierkowie o godz. 9.45 i w naszym kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 11.00 i bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej procesja. Ołtarze przygotowują następujące miejscowości:
I – Bruskowo Małe
II – Bruskowo Wielkie
III – Wierzbięcin
IV – Bierkowo
Przypominam, że udział w procesji nie zwalnia nas z obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy Świętej.

10. Chcąc podkreślić radość jaką niesie ze sobą Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długim weekendem“, kierując się dobrem duchowym wiernych Ksiądz Biskup udziela wszystkim wiernym naszej diecezji i osobom przebywającym na jej terenie dyspensy od obowiązku zachowania w dniu 9 czerwca 2023 r. wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia.

11. W poniedziałek na godz. 19.00 do domu parafialnego zapraszam po jednym z przedstawicieli poszczególnych miejscowości przygotowujących ołtarze na procesje w celu ustalenia porządku procesji.

12. W czwartek wierni z naszej parafii udają się na pielgrzymkę do Medjugorie i na Chorwację. Tego dnia pielgrzymi gromadzą się o godz. 20.45 na parkingu przy sklepie w Bruskowie.

13. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła parafialnego, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty do wieczności odszedł śp. Marek Chmiel. Naszego zmarłego Brata polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim parafianom, solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.