XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.09.2023.

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.    Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego Narodu i Kościoła.

2. Ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, przeznaczone są na potrzeby diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

3. W dniu dzisiejszym, spod Sanktuarium św. Józefa przy ul. Szczecińskiej w Słupsku wyruszy 11 Marsz dla Jezusa. Rozpoczęcie o godz. 13.00 Mszą Świętą sprawowaną pod przewodnictwem JE. Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Z całego serca zapraszam do wzięcia udziału w tym pięknym wydarzeniu i do publicznego wyznania naszej wiary.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00;    w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

5. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

6. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

7. W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.

8. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i nabożeństwo do Matki Bożej Skrzatuskiej z koronką do Miłosierdzia Bożego.

9. W piątek, 15 września, w kalendarzu diecezjalnym przypada wspomnienie NMP Bolesnej, Pani Skrzatuskiej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która jak nikt inny była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

10. W przyszłą niedzielę, 17 września, Diecezjalne Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Bolesnej, Pani Skrzatuskiej. Gorąco zachęcam do udziału w diecezjalnych, skrzatuskich uroczystościach. Osoby chętne proszę o zgłaszanie się po Mszy Świętej.

11. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Grzegorz Paweł Jakubczyk – kawaler
Aleksandra Barbara Ostrowska – wdowa

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, obfitującego w łaski Miłosiernego Jezusa, a Solenizantów i Jubilatów najbliższego tygodnia powierzam matczynej opiece Maryi.