XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.09.2023.

1. Łączymy się dzisiaj duchowo i modlitewnie z pielgrzymami zgromadzonymi na uroczystościach odpustowych w naszym diecezjalnym sanktuarium w Skrzatuszu. Naszą skrzatuską Panią, Matkę Miłości Zranionej i Naszej Nadziei prosimy o opiekę nad diecezją i naszą wspólnotą.

2. W dniu dzisiejszym, przypada 84 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Wspominamy i modlimy się w tym dniu w intencji wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni.

3. Dzień Dzisiejszy obchodzony jest także jako Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się za pracowników środków społecznego przekazu, aby świadomi wielkiego wpływu mediów na współczesnego człowieka przyczyniali się do pomnożenia dobra w świecie.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00;    w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

5. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

6. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z koronką do Miłosierdzia Bożego.

8. W piątek    o godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej, na które serdecznie zapraszam.

9. W sobotę na godz. 11.00 do salki Betlejem znajdującej się przy plebanii zapraszam dzieci i młodzież, która chciałaby przez swój śpiew ubogacić Świętą Liturgie.

10. Za tydzień w niedzielę na Mszę Świętą o godz. 11.00 w Bruskowie zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

11. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Grzegorz Paweł Jakubczyk – kawaler
Aleksandra Barbara Ostrowska – wdowa

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, obfitującego w Boże Łaski, a Solenizantów i Jubilatów otaczam modlitewną pamięcią, życząc wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.