PRZEMIENIENE PAŃSKIE – 06.08.2023.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

2. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

4. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

5. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Zachęcam Rodziny i Małżonków do wzięcia udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin na Górze    Chełmskiej, która odbędzie się 15.08.2023r. Tematem pielgrzymki jest – „Świętość w Rodzinie. Przykład Rodziny Ulmów”. Plan pielgrzymki: o godz. 11.00 – Różaniec, o godz. 12.00 – Eucharystia z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Po Eucharystii gra terenowa dla rodzin, zabawy dla dzieci i mała gastronomia.

8. Policjanci z Wydziałów Prewencji ostrzegają przed oszustwami metodą „na pracownika socjalnego“, „na policjanta”, „na wnuczka” czy też „na pracownika banku”. Przypominamy, że funkcjonariusze nigdy nie angażują osób postronnych do udziału w policyjnych akcjach i nie odbierają pieniędzy w celu ich zabezpieczenia. W przypadku otrzymania takiego telefonu należy się od razu rozłączyć i natychmiast zawiadomić o tym Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

9. Dnia 31.08.2023 przy plebanii odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam.

10. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

11. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Paweł Włodzimierz Grzybek – kawaler
Klaudia Beata Dróżdż – panna

Drogim Parafianom i Gościom oraz odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzę wiele radości i pięknych chwil spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół. Solenizantów i Jubilatów najbliższego tygodnia ogarniam serdeczną modlitwą i życzę im wszelkich Bożych darów.