XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Jest to Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Naszą modlitwą obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen i prześladowań. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Dziękujemy za słowo skierowane do nas o potrzebie modlitwy i wspierania nowych powołań kapłańskich. W odpowiedzi na dzisiejszą obecność Księdza Rektora i w duchu odpowiedzialności za powołania, za tydzień po Mszach Świętych swoimi ofiarami wesprzemy to dobre i jakże potrzebne w dzisiejszych czasach dzieło.

3. Słowo podziękowania po diecezjalnym odpuście ku czci NMP Bolesnej Pani Skrzatuskiej Matki Miłości Zranionej i Naszej Nadziei kieruje do nas Ksiądz Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński, który obejmuje pasterską wdzięcznością wszystkich pielgrzymów, którzy tak licznie przybyli do Skrzatuskiego Sanktuarium, wszystkich łączących się na modlitwie w swoich parafiach oraz za pośrednictwem przekazu medialnego, zwłaszcza osoby chore i w podeszłym wieku.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00;    w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30, w Gałęzinowie w niedzielę o godz. 12.30.

5. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

6. W środę na    Mszę Świętą o godz. 18.00 do kościoła parafialnego w Bruskowie zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie przystąpili do tego sakramentu, a pragną go przyjąć i kroczyć drogą wiary. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

7. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

8. W odpowiedzi na Dekret Biskupa Ordynariusza zarządzający powołanie we wszystkich parafiach Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Parafialnych Rad Duszpasterskich zapraszam w czwartek do kościoła parafialnego na Mszę Świętą o godz. 18.00 i spotkanie    tych wszystkich, którzy    w poczuciu odpowiedzialności za Kościół będą wspomagać proboszcza w realizacji duszpasterskiej misji parafii.

9. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z koronką do Miłosierdzia Bożego.

10. W piątek 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

11. W sobotę na godz. 11.00 do salki Betlejem znajdującej się przy plebanii zapraszam wszystkich ministrantów naszej parafii i tych wszystkich, którzy pragną przez swoją służbę pogłębiać swoją relację z Bogiem ubogacać Świętą Liturgie.

12. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy miesiąc październik. Jest to czas poświęcony modlitwie różańcowej.    Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństw, które za tydzień w niedziele odprawiane będą w Swołowie i w Bierkowie po Mszy Świętej, a w Bruskowie 30 minut przed Mszą Świętą. Przypominam, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, połączonych z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym z różnych powodów trudno dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

13. Jak co roku pragniemy jako wspólnota parafialna ofiarować Zgromadzeniu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku plony ziemi.    Niech trud ciężkiej i ofiarnej pracy Rolników i Sadowników połączony zostanie z gestem miłosierdzia i bezinteresownej dobroci.

14. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia, obfitującego w Boże Łaski, a Solenizantów i Jubilatów otaczam modlitewną pamięcią, życząc wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.