XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.10.2023.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc październik. Jest to czas poświęcony modlitwie różańcowej.    Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństw.

2. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w Bruskowie w środę i w czwartek; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 17.30 poprzedzone są Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie różańcowym Msza Święta o godz. 18.00. W tym tygodniu z racji I czwartku miesiąca wyjątkowo Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe    z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne zostanie odprawione po Mszy Świętej. W pozostałe dni nabożeństwa różańcowe będą prowadzone przez Róże Różańcowe w kościele w Bruskowie i Bierkowie o godz. 17.30. W niedziele nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w Swołowie i w Bierkowie po Mszy Świętej, a w Bruskowie 30 minut przed Mszą Świętą.

3. Przypominam, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, połączonych z rozmyślaniem nad rozważanymi tajemnicami, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Zachęcam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym z różnych powodów trudno dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

4. W odpowiedzi na Dekret Biskupa Ordynariusza zarządzający powołanie we wszystkich parafiach Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Parafialnych Rad Duszpasterskich i w duchu odpowiedzialności za Kościół dnia 30 września została powołana w naszej parafii Parafialna Rada Duszpasterska, która będzie    wspomagać proboszcza w realizacji duszpasterskiej misji parafii. Uroczyste przedstawienie i zaprzysiężenie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w dniu dzisiejszy podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 11.00.

5. Tydzień temu gościliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Księdza Rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, który skierował do nas słowo o potrzebie modlitwy i wspierania nowych powołań kapłańskich. W dniu dzisiejszym w odpowiedzi na obecność Księdza Rektora i w duchu odpowiedzialności za powołania po Mszach Świętych swoimi ofiarami wesprzemy to dobre i jakże potrzebne w dzisiejszych czasach dzieło.

6. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00;    w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

7. Spowiedź Święta od godz. 17.00.

8. W środę na    nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18.00 do kościoła parafialnego w Bruskowie zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie przystąpili do tego sakramentu, a pragną go przyjąć i kroczyć drogą wiary. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej nabożeństwo różańcowe i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W    piątek w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem do Serca Pana Jezusa oraz Msza Święta. W sobotę w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe połączone z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi i Msza Święta.

10. W czwartek w godzinach popołudniowych odwiedzę wszystkich chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną.

11. W sobotę na godz. 11.00 do salki Betlejem znajdującej się przy plebanii zapraszam dzieci i młodzież, która chciałaby przez swój śpiew ubogacić Świętą Liturgie

12. Jak co roku pragniemy jako wspólnota parafialna ofiarować Zgromadzeniu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku plony ziemi.    Niech trud ciężkiej i ofiarnej pracy Rolników i Sadowników połączony zostanie z gestem miłosierdzia i bezinteresownej dobroci.

13. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

14. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Henryk Konieczka, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 11.00 w Bierkowie. Naszego zmarłego Brata polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim Parafianom i Gościom na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzę obfitości łask Bożych i opieki Maryi Królowej Różańca Świętego, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.