XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.10.2023.

1. W dniu dzisiejszym po raz 23 obchodzimy Dzień Papieski. Jak co roku po Mszach Świętych zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

2. Dzisiaj również obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Naszą serdeczną myślą i modlitwą otoczmy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. W tej intencji ofiarujemy naszą dzisiejszą modlitwę różańcową.

3. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w Bruskowie w środę i w czwartek; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 17.30 poprzedzone są Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie różańcowym Msza Święta o godz. 18.00.    W pozostałe dni nabożeństwa różańcowe są prowadzone przez Róże Różańcowe w kościele w Bruskowie i Bierkowie o godz. 17.30. W niedziele nabożeństwa różańcowe odprawiane są w Swołowie i w Bierkowie po Mszy Świętej, a w Bruskowie 30 minut przed Mszą Świętą.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00;    w Krzemienicy w sobotę Mszy Świętej nie będzie.

5. Spowiedź Święta od godz. 17.00.

6. W środę 18 października, w kalendarzu liturgicznym, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie.

7. W sobotę na godz. 11.00 do kościoła parafialnego zapraszam dzieci i młodzież, która chciałaby przez swój śpiew ubogacić Świętą Liturgie.

8. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Tydzień Misyjny. Modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosić będziemy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły, albo dotąd Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. Dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

9. W przyszłą niedzielę 22 października, podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.

10. Już niebawem miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci i modlitwie za naszych zmarłych. Zachęcam do podjęcia modlitwy i ofiary za swoich zmarłych i do składania wypominek. Przy wyjściu z kościoła ministranci będą rozdawać koperty z kartkami wypominkowymi. Proszę o ich zabranie ze sobą do domu i czytelne wypełnienie, wpisując imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Bardzo proszę, aby na kartce wypominkowej napisać miejscowość, w której wypominki będą wyczytywane podczas nabożeństwa za zmarłych.

11. Jak co roku pragniemy jako wspólnota parafialna ofiarować Zgromadzeniu Sióstr Klarysek od Wieczystej Adoracji w Słupsku plony ziemi.    Niech trud ciężkiej i ofiarnej pracy Rolników i Sadowników połączony zostanie z gestem miłosierdzia i bezinteresownej dobroci.

12. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności + Ryszard Malek. Naszego zmarłego Brata polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wszystkim Parafianom i Gościom na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzę obfitości łask Bożych i opieki Maryi Królowej Różańca Świętego, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.