XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023.

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, a przez to rzeczywiście powszechny. Dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby. Dzisiejsze ofiary składane na tace przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. W dniu dzisiejszym, podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 11.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej.

3. Dzisiaj w świetlicy w Bruskowie Wielkim w godzinach od 12.30 do 14.00 będzie można zadeklarować chęć pomocy chorym potrzebującym szpiku i dokonać rejestracji do bycia Dawcą Szpiku. Nasza pomoc daje szanse na uratowanie komuś życia.

4. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii: w Bruskowie w środę i w czwartek; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 17.30 poprzedzone są Adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie różańcowym Msza Święta o godz. 18.00.    W pozostałe dni nabożeństwa różańcowe są prowadzone przez Róże Różańcowe w kościele w Bruskowie i Bierkowie o godz. 17.30. W niedziele nabożeństwa różańcowe odprawiane są w Swołowie i w Bierkowie po Mszy Świętej, a w Bruskowie 30 minut przed Mszą Świętą.

5. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00;    w Krzemienicy w sobotę o godz. 16.30.

6. Spowiedź Święta od godz. 17.00.

7. W środę, 25 października, Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Koszalinie, który jest kościołem Biskupa diecezji i Matką wszystkich kościołów w diecezji. Niech ten dzień będzie dla nas szczególną okazją do wspólnej modlitwy w intencji naszych biskupów, kapłanów oraz całej wspólnoty diecezjalnej.

8. Za tydzień w nocy z 28 na 29 (z soboty na niedzielę), przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. W związku z tym cofamy zegarki o godzinę. Przypominam że mimo zmiany czasu nie ulegają zmianie godziny sprawowania Mszy Świętych. One pozostają niezmienne.

9. Zwracam się z serdeczną prośbą do Kochanych Parafian o pomoc w uporządkowaniu terenu przy koście parafialnym. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w jesiennych porządkach zapraszam w sobotę na godzinę 11.00.

10. Już niebawem miesiąc listopad poświęcony szczególnej pamięci i modlitwie za naszych zmarłych. Zachęcam do podjęcia modlitwy i ofiary za swoich zmarłych i do składania wypominek. Przy wyjściu z kościoła ministranci będą rozdawać koperty z kartkami wypominkowymi. Proszę o ich zabranie ze sobą do domu i czytelne wypełnienie, wpisując imiona i nazwiska zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła. Bardzo proszę, aby na kartce wypominkowej napisać miejscowość, w której wypominki będą wyczytywane podczas nabożeństwa za zmarłych.

11. W dniu 20 października nasz parafianin Władysław Andruch obchodził 100 rocznicę urodzin. Cieszy się i raduje jednym synem, dwoma córkami siedmioma wnukami i sześcioma prawnukami. Jako wspólnota parafialna życzymy Panu Władysławowi kolejnych lat życia w zdrowiu, miłości najbliższych, Bożej Opatrzności i Bożego Błogosławieństwa.

12. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich, za dbałość o krzyże przydrożne i kapliczki znajdujące się na terenie naszej parafii z całego serca dziękuje.

Wszystkim Parafianom i Gościom na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzę obfitości łask Bożych i opieki Maryi Królowej Różańca Świętego, a Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.