XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 05.11.2023

1. Przeżywamy miesiąc listopad. Niech będzie to dla nas czas modlitwy i zadumy    nad życiem i przemijaniem. Swoimi modlitwami i serdeczną pamięcią ogarnijmy tych, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

2. Mimo zmiany czasu nie ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Świętych. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Swołowie w sobotę o godz. 8.30; w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 11.00; w Bierkowie w piątek o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 9.45. W sobotę w Krzemienicy Mszy Świętej nie będzie.

3. Spowiedź Święta w Bruskowie w środę i w czwartek od godz. 17.00, oraz w piątek w Bierkowie od godz. 17.00.

4. Do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go tylko za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc naszym bliskim zmarłym w osiągnięciu nieba.

5. Przez cały listopad modlimy się za naszych zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych, które w tym tygodniu w naszej parafii będą odprawiane: w Bruskowie w środę i czwartek, w Bierkowie w piątek o godz. 17.30. Nabożeństwo za zmarłych poprzedzone jest adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a po nabożeństwie Msza Święta o godz. 18.00. W sobotę i w niedziele za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy 15 min. przed każdą Mszą Świętą.

6. W środę na    nabożeństwo wypominkowe o godz. 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18.00 do kościoła parafialnego w Bruskowie zapraszam kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i tych wszystkich, którzy z różnych powodów nie przystąpili do tego sakramentu, a pragną go przyjąć i kroczyć drogą wiary. Po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

7. W sobotę, 11 listopada przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. To nasze Narodowe Święto Niepodległości. Będziemy modlić się w tym dniu w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków podczas Mszy Świętych, które tego dnia sprawowane będą w naszej parafii według porządku niedzielnego.

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

9. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za ofiary złożone z racji Wypominek, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom na dzisiejszą niedzielę i cały nowy tydzień życzę obfitości łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia zapewniając o modlitewnej pamięci.