NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO –                                                                                           19.05.2024.

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły w ciągu roku. Pozostał jeszcze tydzień na wypełnienie przykazania kościelnego o „Komunii świętej wielkanocnej”.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w poniedziałek, środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy Mszy Świętej nie będzie.

3. Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.    To jutrzejsze święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msza Święta w intencji całej naszej wspólnoty parafialnej w kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 18.00.

4. W naszym kościele parafialnym w Bruskowie nabożeństwo majowe w tym tygodniu będzie odprawiane: każdego dnia o godz. 17.30, w poniedziałek, w środę i w czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11.00; w Bierkowie każdego dnia o godz. 17.30, w piątek i w sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.45; w Swołowie każdego dnia o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy Świętej o godz, 8.30. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

5. W czwartek, 23 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania. Swoimi modlitwami otoczmy również diakonów naszej diecezji, którzy w sobotę    przyjmą Święcenia Kapłańskie.

6. W sobotę, 25 maja o godz. 9.00 w kościele parafialnym dzieci klas III podczas nabożeństwa odnowią przyrzeczenia Chrztu Świętego i przystąpią do I Spowiedzi Świętej. Otoczmy naszymi modlitwami dzieci, rodziców i całe ich rodziny, aby były silne Bogiem.

7. W przyszłą niedzielę, 26 maja Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia dzieci z naszej wspólnoty parafialnej podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 13.00 przystąpią do I Komunii Świętej. Pozostałe Mszę Święte zostaną odprawione według tradycyjnego porządku: Swołowo godz. 8.30; Bierkowo godz. 9.45; Bruskowo godz. 11.00.

8. Za tydzień w niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Polecajmy nasze mamy Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do siebie, prośmy, aby mogły wyśpiewywać w niebie Jego chwałę na wieki.

9. Spowiedź Święta 30 minut przed nabożeństwami.

10. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

Wszystkim moim Kochanym Parafianom, Drogim Gościom, Solenizantom i Jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.