Ogłoszenia

                                                                  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                                                          TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 17.12.2023

1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. W tym duchowym przygotowaniu może nam pomóc sakrament pokuty i pojednania.

2. W liturgii Kościoła 3 niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

3. Od dnia dzisiejszego rozpoczynamy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zastanówmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi.

4. Dzisiaj również rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

5. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek o godz. 18.00. W sobotę w Bierkowie i w Krzemienicy Mszy Świętej nie będzie.

6. W tym tygodniu razem z Maryją, która jest Przewodniczką po naszych adwentowych drogach, będziemy w czasie rorat modlić się za rodziny naszej Parafii. W naszym kościele parafialnym Roraty są odprawiane w środę i w czwartek o godz. 18.00, a w Bierkowie w piątek o godz. 18.00. Zgodnie z tradycją przynośmy ze sobą lampiony lub świece, a dzieci przynoszę również serduszka na których wypisują dobre uczynki.

7. We wtorek o godz. 18.00 na plebanii spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

8. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

9. W czwartek od godz. 19.00 będziemy przygotowywać naszą świątynie parafialną do Świąt Narodzenia Pańskiego. Zwracam się z prośbą do kochanych parafian o pomoc w przystrojeniu naszego kościoła. Prośbę swą w sposób szczególny kieruję do młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

10. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

11. W sobotę na godz. 11.00 do kościoła parafialnego w Bruskowie zapraszam dzieci i młodzież, która chciałaby przez swój śpiew ubogacić Świętą Liturgie.

12. Trwając w oczekiwaniu na przyjście Pana, zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania. Spowiedź Święta w naszym kościele parafialnym w środę 30 minut przed Mszą Świętą i w czwartek od godz. 17.00, a w Bierkowie w piątek od godziny 17.00.

13. W przyszłą, czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte za tydzień według porządku niedzielnego: w Swołowie o godz. 8.30; w Bierkowie o godz. 9.45 i w Bruskowie o godz. 11.00. Z racji bliskości niedzieli adwentu i Bożego Narodzenia przypominam, że obowiązkowi uczestnictwa we Mszy Świętej w te dni czyni zadość ten, kto uczestniczy we Mszy Świętej dwukrotnie tzn. we Mszy Świętej z 4 Niedzieli Adwentu oraz w jakiejkolwiek Mszy Świętej z Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

14. W przyszłą niedzielę 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

15. Zgodnie z tradycją po wieczerzy wigilijnej o północy zostanie odprawiona w naszym kościele parafialnym Pasterka, podczas której będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. W kościołach filialnych Msze Święte będą sprawowane według następującego porządku: w Swołowie o godz. 21.00, a w Bierkowie o godz. 22.30.

16. Msze Święte 25 grudnia w dzień Bożego Narodzenia sprawowane będą według porządku niedzielnego: w Swołowie o godz. 8.30; w Bierkowie o godz. 9.45 i w Bruskowie o godz. 11.00.

17. W dniach od 6.06. – 15.06.2024 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Włoch. W programie: Florencja, Asyż, Rzym, Neapol, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto, Wenecja, Burano . Koszt wyjazdu to 1.800 zł i 630 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

18. W dniach od 03.07. – 15.07.2024 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży na Sycylii.    W programie wycieczki: Rzym, Teormina, Etna, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 570 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

19. W dniach od 18.07. – 29.07.2024 tak jak ostatnio organizujemy z naszej parafii również wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 510 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

20. Po Mszy Świętej można nabyć poświęcone opłatki.

21. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Słowa podziękowania sercem przepełnionym wdzięcznością    jeszcze raz kieruję do tych wszystkich parafian, którzy zaangażowali się i byli dla mnie wsparciem w czasie rekolekcji i odpustu parafialnego. Bardzo Dziękuje.

22. Kochanym Parafianom i Gościom na radosne przygotowanie do spotkania z przychodzącym Panem życzę wszelkich łask Bożych i opieki Maryi naszej adwentowej Przewodniczki. Niech radość w Panu będzie naszym udziałem. Solenizantom i Jubilatom rozpoczętego tygodnia składam najlepsze życzenia z darem modlitwy.    Wszystkim życzę dobrej i błogosławionej niedzieli i tygodnia obfitującego w Boże Łaski. Szczęść Boże.

Ks. Robert Gruszowski
Proboszcz