CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU – 24.12.2023

1. W dniu dzisiejszym kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.

2. Dzisiejszego wieczoru 24 grudnia, Wigilia Bożego Narodzenia. W dniu dzisiejszym z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

3. Zgodnie z tradycją po wieczerzy wigilijnej o północy zostanie odprawiona w naszym kościele parafialnym Pasterka, podczas której będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia. W kościołach filialnych Msze Święte będą sprawowane według następującego porządku: w Swołowie o godz. 21.00, a w Bierkowie o godz. 22.30.

4. Msze Święte w dniu jutrzejszym, 25 grudnia w dzień Bożego Narodzenia sprawowane będą według porządku niedzielnego: w Swołowie o godz. 8.30; w Bierkowie o godz. 9.45 i w Bruskowie o godz. 11.00.

5. W dniach od 6.06. – 15.06.2024 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Włoch. W programie: Florencja, Asyż, Rzym, Neapol, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto, Wenecja, Burano . Koszt wyjazdu to 1.800 zł i 630 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

6. W dniach od 03.07. – 15.07.2024 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży na Sycylii. W programie wycieczki: Rzym, Teormina, Etna, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 570 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

7. W dniach od 18.07. – 29.07.2024 tak jak ostatnio organizujemy z naszej parafii również wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 510 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

8. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

9. Kochanym Parafianom i Gościom na radosne spotkanie z przychodzącym Panem życzę wszelkich łask Bożych i opieki Maryi. Niech radość w Panu będzie naszym udziałem. Szczęść Boże.