NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
                                                                 31.12.2023

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2023 roku, jest świętem Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

2. W dniu dzisiejszym, po Mszy Świętej o godz. 11.00 w naszym kościele parafialnym nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne w czasie którego podziękujemy Bogu, za miniony rok i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić Dobrego i Kochającego Nas Boga o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.

3. Jutro 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok. Msze Święte w tym dniu sprawowane będą według porządku niedzielnego: w Swołowie o godz 8.30 w Bierkowie o godz. 9.45 i w Bruskowie w kościele parafialnym godz. 11.00. Rozpocznijmy Nowy Rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. W pierwszym dniu roku razem z całym Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie. Jest to święto nakazane, czyli obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej.

4. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Swołowie w poniedziałek i w sobotę o godz. 8.30; w Bruskowie w poniedziałek o godz. 11.00 w środę i w czwartek o godz. 9.00 i w sobotę o godz. 11.00; Bierkowie w poniedziałek o godz. 9.45 w piątek o godz. 9.00 i w sobotę o godz. 9.45. W Krzemienicy w sobotę Mszy Świętej nie będzie. W przyszłą niedzielę zostanie odprawiona Msza Święta w Gałęzinowie o o godz. 12.30.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek w Bruskowie po Mszy Świętej o godz. 9.00 nabożeństwo z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W piątek po Mszy Świętej o godz. 9.00 w Bierkowie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W czwartek odwiedzę wszystkich chorych z naszej parafii z posługą sakramentalną.

7. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia podczas Mszy Świętych, które w naszej parafii będą odprawiane według porządku niedzielnego pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo naszej wiary wobec innych.

8. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na cele misyjne. Tego dnia otaczamy również naszą modlitwą bpa Edwarda Dajczaka i bpa Pawła Cieślika, którzy obchodzą rocznice swoich święceń biskupich.

9. W przyszłą niedzielę Świętem Chrztu Pańskiego zakończymy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak ze względu na tradycję dopuszcza się w kościołach dekorację świąteczną i śpiewanie kolęd aż do święta Ofiarowania Pańskiego.

10. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana „kolędą”. W tym tygodniu w środę od godz. 16.00 odwiedzę mieszkańców Bruskowa Małego, czwartek od godz. 16.00 odwiedzę mieszkańców Wierzbięcina i w piątek od godz. 16.00 odwiedzę mieszkańców Wielichowa nr 1 i 2 i cała prawa strona.

11. W przyszłą na niedzielę do kościoła parafialnego w Bruskowie na godz. 18.00 zapraszam moich Kochanych Parafian i Drogich Gości na Koncert Świąteczny w wykonaniu Jacka Szymańskiego – tenora, a za organami zasiądzie Jan Bokszczanin.

12. W dniach od 6.06. – 15.06.2024 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Włoch. W programie: Florencja, Asyż, Rzym, Neapol, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto, Wenecja, Burano . Koszt wyjazdu to 1.800 zł i 630 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

13. W dniach od 03.07. – 15.07.2024 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży na Sycylii. W programie wycieczki: Rzym, Teormina, Etna, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 570 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

14. W dniach od 18.07. – 29.07.2024 tak jak ostatnio organizujemy z naszej parafii również wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 510 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

15. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

Dla wszystkich Kochanych Parafian i Drogich Gości proszę o Boże Błogosławieństwo na każdy dzień i życzmy sobie wzajemnie, abyśmy w nadchodzącym roku w zdrowiu, pokoju i radości wzrastali w Bożej łasce i wzajemnie sobie pomagając, dzielili się darem miłości.