Ogłoszenia 25.12

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO –              25.12.2023

1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z największą radością śpiewaliśmy „Chwała na wysokości Bogu…”. Słowami tego radosnego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Kochanych Parafian i Drogich Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży. Niech Boża radość i miłość wypełniają kolejne dni naszego świętowania i całą naszą, nieraz trudną, codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia Syna Bożego. Przeżywajmy święta w gronie rodzinnym.

2. Jutro w drugi dzień Uroczystości Narodzenia Pańskiego tradycyjnie wspominamy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Jutro Msze Święte w naszej parafii sprawowane będą według porządku niedzielnego.

3. W środę, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę. Tego dnia tradycyjnie błogosławimy wino. Uczynimy to podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym o godz. 18.00.

4. W czwartek, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do modlitwy w intencji niemowląt i małych dzieci.

5. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym ostatnim dniu 2023 roku podczas Mszy Świętej w każdym z kościołów naszej parafii dokonamy odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, a po Mszy Świętej o godz. 11.00 w naszym kościele parafialnym nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne w czasie którego podziękujemy Bogu, za miniony rok i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić Dobrego i Kochającego Nas Boga o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną.

6. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę o godz. 18.00 i w czwartek o godz. 9.00. W Bierkowie w piątek o godz. 9.00 i w sobotę o godz. 18.00. W Krzemienicy w sobotę o godz. 16.30.

7. Wizyta duszpasterska zwana „kolędą” rozpocznie się w naszej Parafii od czwartku 28 grudnia. W czwartek od godz. 16.00 odwiedzę mieszkańców Gacu, w piątek od godz. 16.00 odwiedzę mieszkańców Krzemienicy i w sobotę od godz. 9.00 odwiedzę mieszkańców Swołowa.

8. W dniach od 6.06. – 15.06.2024 organizujemy z naszej parafii Pielgrzymkę do Włoch. W programie: Florencja, Asyż, Rzym, Neapol, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto, Wenecja, Burano . Koszt wyjazdu to 1.800 zł i 630 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

9. W dniach od 03.07. – 15.07.2024 organizujemy również z naszej parafii wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży na Sycylii. W programie wycieczki: Rzym, Teormina, Etna, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 570 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

10. W dniach od 18.07. – 29.07.2024 tak jak ostatnio organizujemy z naszej parafii również wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Hiszpanii w miejscowości Lloret de Mar. W programie wycieczki: Barcelona, Tossa de Mar, w drodze powrotnej przejazd do Gardalandu włoskiego wesołego miasteczka. Koszt wyjazdu to 1.400 zł i 510 €. Zapisy osobiście lub telefonicznie tel. +48 503 149 180 do końca stycznia 2024 roku. Liczba miejsc jest ograniczona!

11. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

12. Kochanym Parafianom i Gościom na radosne spotkanie z przychodzącym Panem życzę wszelkich łask Bożych i opieki Maryi. Niech radość w Panu będzie naszym udziałem. Szczęść Boże.