TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 12.03.2023

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa Bożego. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. Jutro przypada 10 rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Otoczmy Ojca Świętego naszą modlitewną pamięcią.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

4. W środę na Mszę Święta i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież naszej parafii przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W piątek swoje imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński, a w sobotę Biskup Senior Edward Dajczak. Módlmy się za naszych Biskupów i wypraszajmy im przez naszą modlitwę Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski w prowadzeniu naszej diecezjalnej owczarni do zbawienia.

8. W tym świętym czasie łaski i naszego nawrócenia zapraszam do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które w naszej parafii odprawiamy w piątek w Bierkowie o godz. 17.30 i w Bruskowie o godz. 18.30,    oraz w Gorzkich Żalach, odprawianych w każdą niedzielę w Swołowie 15 minut przed Mszą Świętą, w Bierkowie po Mszy Świętej i w Bruskowie 15 minut przed Mszą Świętą.

9. Przypominam, że za udział w Drodze Krzyżowej i nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tego skarbca łaski, byśmy mogli coraz bardziej upodabniać się do naszego miłującego Boga.

10. Spowiedź Święta w tygodniu 30 minut przed każdą Mszą Święta.

11. Wielki Post to czas refleksji i dzielenia się z innymi. Zachęcam do włączenia się akcje Jałmużna Wielkopostna Czas miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą puszki przeznaczone na ten cel.

12. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy działalność charytatywną Caritas. Po Mszy Świętej w cenie 10 zł możemy nabyć świece tzw. paschaliki, które są miniaturą Paschału – świecy symbolizującej Zmartwychwstałego Chrystusa. Kupując świecę wspieramy materialnie ludzi biednych i ubogich.

13. Jak każdego roku dokonując rozliczeń podatkowych mamy możliwość przekazania 1,5 % podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają deklaracje podatkowe o przekazanie 1,5 % podatku na prowadzone przez Caritas naszej diecezji dzieła które wspierają: samotne matki, kobiety w kryzysowych sytuacjach, seniorów, osoby terminalnie chore, niepełnosprawnych, dzieci i młodzież.

14. Zapraszam młodzież naszej parafii do wzięcia udziału w Wielkopostnym Czuwaniu Młodych pod hasłem Posłani jak Maryja. Spotkanie odbędzie się 17 marca o godz. 19.00 w Słupsku.

15. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

16. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w tym czasie zmagania się z naszymi wadami, abyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać ten czas na porządkowanie naszego życia, a przez to na przygotowanie się do świętowania zwycięstwa Chrystusa nad mocami grzechu i zła. Wszystkim życzę wszelkich łask Bożych, a Solenizantom i Jubilatom składam najlepsze życzenia.