II NIEDZIELA WIELKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
                                                                            07.04.2024.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym Świętem Caritas i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia.

2. Dzisiaj z racji Święta Miłosierdzia o godz. 15.00 w kościele parafialnym    „Godzina Miłosierdzia” przed Najświętszym Sakramentem.    Wszystkich serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Liczę również na obecność młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie we wtorek, piątek i w sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

4. Jutro w poniedziałek, 8 kwietnia, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Po deklaracje przystąpienia do Duchowej Adopcji można się zgłosić po Mszy Świętej do zakrystii. Osoby chcące podjąć Duchową Adopcję proszę o ich zabranie ze sobą i wypełnienie. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych poprzez złożenie przyrzeczenia i swoich deklaracji w darze ołtarza, odbędzie się podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym w Bruskowie o godz. 18.00. Tego dnia po Mszy świętej udzielę również błogosławieństwa kobietom oczekującym narodzin dziecka.

5. W środę na Mszę Świętą i spotkanie formacyjne zapraszam młodzież naszej parafii przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Obecność na spotkaniu jest obowiązkowa.

6. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. W sobotę o godzinie 10.30 w salce Betlejem przy plebanii spotkanie scholi parafialnej. Na to spotkanie zapraszam również wszystkich chętnych, którzy przez śpiew pragną ubogacić naszą liturgie.

9. Spowiedź Święta w tygodniu 30 minut przed każdą Mszą Święta.

10. Za tydzień, trzecia Niedziela Wielkanocy, obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcam wszystkich Parafian do wzięcia do rąk Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

11. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Zmartwychwstałego Pana, wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.