III NIEDZIELA WIELKANOCY – 23.04.2023.

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

2. W ubiegłą niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia swoimi ofiarami wsparliśmy Nadie, która choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Z każdym dniem obumierają jej najważniejsze mięśnie w tym te odpowiedzialne za jej oddychanie. Dzieciątko potrzebuje terapii genowej. Na ten cel w naszej wspólnocie parafialnej zebrano kwotę 7021,60 zł i 0,90 Euro. Za złożone ofiary dar naszych serc z całego serca dziękuję.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00; w Krzemienicy w sobotę o godz.16.30.

4. W poniedziałek uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji. W tym dniu podziękujmy Bogu za dzieło ewangelizacji naszych rdzennych ziem, którego dokonał Święty Wojciech.

5. We wtorek, 25 kwietnia, święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Wszyscy wierni, także mieszkańcy miast, proszą tego dnia o błogosławieństwo dla pracujących na roli i o pomyślne zbiory. Módlmy się tego dnia, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.

6. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

8. W piątek w kościele parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla wszystkich pielgrzymów udających się 9 czerwca na Chorwację i do Medjugorie. Podczas spotkania dokonamy brakującej wpłaty w wysokości 1500 zł. Ze względu na ważność omawianych spraw obecność obowiązkowa.

9. W sobotę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy. W tym dniu z inicjatywy Episkopatu Polski obchodzimy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.

10. W przyszłą niedzielę, 30 kwietnia, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby w naszej diecezji i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

11. Spowiedź Święta 30 minut przed każdą Mszą Święta.

12. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Słowa podziękowania kieruję również do tych wszystkich, którzy wsparli mnie w porządkowaniu terenu przy plebanii. Dziękuje za ofiary składane na malowania naszego kościoła parafialnego, te przekazywane indywidualnie jak i te wpłacane na konto parafialne.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę obfitości łask Zmartwychwstałego Pana, wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

Mateusz Jasiński – kawaler
Julia Daria Czapiewska – panna