XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.07.2023.

1. Dziś pierwsza lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, ciszy i choćby krótkiej modlitwie.

2. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. W czwartek w Bruskowie o godz. 18.00 Msza Święta, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. W    piątek w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Msza Święta.

4.    W czwartek odwiedzę wszystkich chorych z Bierkowa i Bruskowa z posługą sakramentalną.

5. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Świętą.

6. Za tydzień w niedziele po Mszach Świętych naszymi ofiarami będziemy mogli wesprzeć Kacperka. Kacperek przyszedł na świat z brakiem małżowiny usznej, a także zrośniętym przewodem słuchowym. Niestety, to nie jedyny problem, z jakim się boryka. U Kacperka zdiagnozowano zespół Goldenhara, na który składa się również asymetria twarzy i szczęki, niedorozwój stawu skroniowo-żuchwowego i ucha wewnętrznego. Już dzisiaj pragnę podziękować za każde ofiary składane na ten cel i okazane serce.

7. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

8. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę,    za złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE
Artur Mieczysław Uzar – kawaler
Karolina Edyta Ginko – panna

Kochanym Parafianom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół, a Solenizantom i Jubilatom najbliższego tygodnia życzę wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.