JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA –                                                                                           26.11.2023

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

2. Dzisiaj w kościele parafialnym po Mszy Świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za udział w tym nabożeństwie możemy dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

4. Spowiedź Święta w środę i czwartek w Bruskowie, oraz w piątek i sobotę w Bierkowie od godz. 17.00.

5. W ostatnich dniach listopada zapraszam do modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, które w naszej parafii w tym tygodniu będą odprawiane: w Bruskowie w środę i czwartek. Nabożeństwo za zmarłych poprzedzone jest adoracją Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo i Msza Święta o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W    piątek w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Msza Święta. W sobotę w Bierkowie od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi i Msza Święta.

7. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów i w pamiątce Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę, 3 grudnia, rozpoczniemy ten piękny czas rekolekcjami parafialnymi, które poprowadzi dla naszej wspólnoty parafialnej Ksiądz Radosław. Zaplanujmy tak ten święty czas rekolekcji parafialnych, żebyśmy jak najliczniej i jak najowocniej przeżyli w naszej wspólnocie ten dany nam czas łaski.

8. Za tydzień, w pierwszą niedzielę Adwentu, podczas każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki wigilijne, które będą do nabycia przez cały okres Adwent.

9. Również od następnego tygodnia ruszy w naszej parafii adwentowa akcja Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, której nieodłącznym elementem jest świeca, którą zapalimy na naszych wigilijnych stołach.

10. Osoby, które indywidualnie odprawiają 33 dniowe rekolekcje proszę, żeby zgłosiły się po Mszy Świętej do zakrystii.

11. W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Ubogich. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele pojawi się Kosz Miłosierdzia, który będziemy mogli wypełnić artykułami spożywczymi oraz chemicznymi. Kosz wystawiony będzie w naszym kościele do 17 grudnia. Złożone dary trafią w formie paczek świątecznych do najbardziej potrzebujących rodzin w naszej parafii.

12. Za każdy przejaw życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje. Sercem przepełniony wdzięcznością dziękuję również za dbałość o kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie naszej parafii.

13. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym parafianom i gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.