Ogłoszenia

                                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
                                  SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.02.2023

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Wobec ogromu cierpienia, jakie spowodowało trzęsienie ziemi na terenie Turcji i Syrii, zgodnie z prośbą skierowaną przez Przewodniczącego Episkopatu Polski, dzisiaj po Mszach Świętych zbierane są do puszki ofiary na pomoc dla poszkodowanych w tej tragedii. Zebrane środki zostaną przekazane poszkodowanym za pośrednictwem Caritas Polska.

3. Msze Święte w tym tygodniu według następującego porządku: w Bruskowie w środę i czwartek o godz. 18.00; w Bierkowie w piątek i sobotę o godz. 18.00. W sobotę w Krzemienicy Msza Święta o godz. 16.30.

4. Spowiedź Święta 30 minut przed Mszą Święta.

5. W czwartek w Bruskowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 z modlitwami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6. W piątek w Bierkowie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. Jako wspólnota parafialna pragniemy uczestniczyć dnia 4 marca w uroczystym ingresie Biskupa Zbigniewa Zielińskiego do katedry koszalińskiej. Niech nasz udział w tym historycznym wydarzenia będzie okazją do szczególnej jedności i wspólnej modlitwy za naszego nowego pasterza oraz diecezje. Osoby pragnące uczestniczyć w tym wydarzeniu proszę o zgłoszenie do niedzieli 19 lutego.

8. W naszej wspólnocie parafialnej zakończyła się wizyta duszpasterska. Sercem przepełnionym wdzięcznością dziękuję Wam kochani parafianie za ten wspólnie przeżyty czas. Dziękuję Wam za otwarcie drzwi Waszych domów, za wspólną modlitwę, za rozmowy dotyczące życia waszych rodzin i całej naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję za Waszą życzliwość, otwartość i chęć współpracy w budowaniu naszej wspólnoty parafialnej. Dziękuję również za wszelkie złożone ofiary.

10. W przyszłą niedzielę, 19 lutego, rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nieszczęściem oraz ich rodziny, które z powodu pijaństwa swoich bliskich autentycznie cierpią.

11. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji.

12. Za każdy przejaw ludzkiej życzliwość, serdeczności, modlitwę, złożone ofiary, za dbałość o nasze świątynie i terenu wokół nich z całego serca dziękuje.

13. W naszych modlitwach pamiętajmy o chorych i cierpiących, o dzieciach, młodzieży i naszych rodzinach. Kochanym Parafianom i Gościom życzę spokojnej i błogosławionej niedzieli. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa zapewniając Was o modlitewnej pamięci.

Ks. Robert Gruszowski
Proboszcz