IV Niedziela Wielkanocy
                                                                   3.05.2020

1. Kościół w tym tygodniu obchodzi w poniedziałek św. Floriana, męcz., w środę Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, w piątek Uroczystość św. Stanisława, bp i męcz., Głównego Patrona Polski (nie obowiązuje post).
2. Msze św. w tym tygodniu w Bruskowie w środę i w czwartek o godz. 18.00, w Bierkowie w piątek i w sobotę o godz. 18.00
3. Dzisiejsza intencja dla Żywego Różańca(o ożywienie wiary w naszych rodzinach, oddalenie pandemii i w intencji naszej Ojczyzny).
4. Serdecznie zapraszam do naszych kościołów, by odmówić litanię Loretańską i jedną dziesiątkę różańca o wiarę w naszych rodzinach i narodzie, spróbujmy spotykać się w naszych świątyniach 15 minut przed 18.00- pielęgnujmy ten polski zwyczaj majówek.
5. Według nowych rozporządzeń na Mszach św. może uczestniczyć większa ilość wiernych, (w naszych kościołach około 20 osób- zapraszam).
6. Bóg zapłać za posprzątanie k-ła w Swołowie….., w Bierkowie ….w Bruskowie….., w Gałęzinowie…… Dziękuję dla Lidki, Haliny i Ireny za prace wykonane przy kwiatach przy plebanii i przy kościele. Bóg zapłać wszystkim tym, którzy uporządkowali i przyozdobili przydrożne krzyże i kapliczki.
7. Otaczajmy naszą codzienną modlitwą chorych na koronawirusa. Wszystkich zaangażowanych w walce z tą pandemią, niech dobry Bóg obdarza mocą i siłą wiary. Prośmy Boga także o deszcz, tak bardzo potrzebny dla rolnictwa i ogrodnictwa. Wam życzę błogosławionej niedzieli.
8. Do wieczności odszedł Arkadiusz Szewczyk l. 43 ……